Zadzwoń (+48) 605-405-404 

Wycinka drzew Łódź - cięcie, ścinanie,wycinanie

wycinka drzew łódź

Wycinka drzew dużych jest bardzo trudna i niebezpieczna zwłaszcza tych które znajdują się w zwartej zabudowie miejskiej.

 
Masz na posesji drzewo? potrzebujesz je wyciąć - kupujesz pilarkę. Zastanów się to nie jest takie proste. Oglądasz filmy - tam wszystko wygląda idealnie. Inni to robią zrobię i ja - to nie prawda. Jesteśmy szkoloną kadrą z wieloletnim doświadczeniem. Przy ścince drzew trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak: prędkość oraz kierunek wiatru (korona drzewa działa jak żagiel), statyka drzewa, właściwości materiałowe ciętego drzewa (ciągliwość, łamliwość), skręcenie odzimka (karpiny).
 
Pamiętajmy, że pilarka spalinowa jest świetnym urządzeniem zaoszczędza nam mnóstwo czasu, - lecz w rękach niedoświadczonej osoby może być szalenie groźna!
 
Kurs pilarza, który kosztuje nawet kilka tysięcy złotych daje nam wiedzę czysto teoretyczną oraz minimum praktyki - która praktycznie nie pozwala na pracę bez nadzoru doświadczonego drwala.
 
W internecie znajdziemy szereg stron o instruktarzu ścinania drzew, jednak czasami porady jakie tam się znajdują, są absolutnie nieprzydatne, wręcz mogą zaszkodzić pilarzowi - amatorowi. 
 
Pierwsza, a zarazem najszybsza i najtańsza metoda to ścinka z poziomu gruntu. Należy wówczas oszacować czy można drzewo położyć bez szkód. Jeśli jest miejsce bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe wycięcie klina w drzewie. Przy tej technice musimy wziąć pod uwagę statykę drzewa, oraz prędkość i kierunek wiatru. 
 
Druga metoda, wolniejsza lecz w miastach jedyna to rozbiórka po kawałku. Tu możemy zrobić to na dwa sposoby, alpinistycznie lub z podnośnika. Wiadomo, iż nasze zdrowie i życie to wartość bezcenna więc bezpieczniej i pewniej pracuje się w koszu. Tu nie ma mowy o amatorach, tylko wykwalifikowana kadra pracowników może podjąć takie zlecenie.
 
Jeśli masz drzewo do wycięcia, z którym sobie nie poradzisz nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu: wycinka drzew Łódź i okolice