Zadzwoń (+48) 605-405-404 

Usługi Ogrodnicze Łódź - projektowanie ogrodów

Projekt i wykonanie Ogrody Łódź

Zakładanie ogrodów oraz ich całoroczna opieka.

Wszystkie nasze realizacje tworzymy z pasją, nieustannie rozwijamy się sięgając po coraz to nowsze technologie. Budujemy ogrody od podstaw.

Zakładanie trawników (z siewu i rolki).

Ważnym wyborem dla klienta jest sposób założenia trawnika. Trawa z siewu - to tańsze rozwiązanie, plusem jest możliwość doboru mieszanki traw do danego otoczenia oraz warunków glebowych. Minus to długi okres wzrostu i całkowitego zadarnienia, walka z chwastem. Trawa z rolki - praktycznie do użytku po trzech tygodniach od położenia, minus to: wysoka cena, praktycznie brak możliwości wyboru mieszanki.

Projektowanie ogrodów - usługi ogrodnicze Łódź

Pierwszym etapem jest rozmowa z klientem oraz poznanie jego upodobań. Istotną rolę odgrywają tu nasze pociechy i zwierzęta domowe (dobór roślin - musimy pamiętać że niektóre gatunki po spożyciu mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia np. cis). Drugi etap to wkomponowanie ogrodu w istniejące otoczenie, dopasowanie do chociażby architektury budynku - tak aby był dopełnieniem i zwieńczeniem całej inwestycji. 

Oczka wodne.

Wielkość oraz ich rodzaj jest zależny od gabarytów ogrodu. Bardzo popularne stają się stawy kąpielowe które pełnią rolę ozdobną oraz rekreacyjną. Możemy również je zarybiać tworząc naturalne ekosystemy.

Koszenie trawników.

 Koszenie jest ważnym elementem prawidłowego utrzymania trawnika. Może odbywać się ono automatycznie za pomocą robota koszącego.

Automatyczne nawodnienia ogrodów.

Nawodnienie jest istotną sprawą w okresie suszy, większość roślin nie znosi nadmiernego przesuszenia lub zawilgocenia, wówczas idealnym rozwiązaniem jest automatyczne nawodnienie. Praktycznie te systemy nie mają wad, dobrze wykonany, konserwowany służy nam latami dając równomierne podlewanie całego ogrodu w czasie kiedy roślina pobiera z gleby najwięcej wilgoci ( wczesny ranek).

Oświetlenie ogrodowe żarowe oraz LED sterowanie bezprzewodowe.

Przy projekcie ogrodu doradzamy "ożywienie " go nocą. Montaż dobrze dobranego oświetlenia jest bardzo istotny ze względu na bezpieczeństwo jego użytkowania. Doradzamy budowę oświetlenia na bezpiecznym zasilaniu 12-24v - i tu możemy zastosować głównie technologię LED. Przy bardziej tradycyjnych ogrodach polecamy ciepłą barwę światła, którą daje nam światło żarówek w starym stylu (industrial) z żarnikami wolframowo - węglowymi.

Odwodnienia posesji.

Nadmierna wilgoć w glebie przyczynia się do porostu mchu. I tu z pomocą przyjdzie nam odwodnienie, wodę zebraną możemy ponownie wykorzystać do podlewania roślin.